KURZY
 

Připravila jsem pro vás kurzy kreativní tvorby, kde vás naučím mnoho technik a způsobů, jak vytvářet krásné a užitečné, originální věci. Z každého kurzu si odnesete nějaké hotové výrobky, které si sami vytvoříte. Kurzy se budou konat v Praze.
Momentálně není vypsán žádný termín, protože jsem zaneprázdněna a na kurzy mi již bohužel nezbývá čas. Pokud však máte o nějaký kurs zájem, pište na blossom@tiscali.cz - zařadím si vás do databáze zájemců a v případě vypsání termínů vás budu informovat.Seznam nabízených kurzů:

Tvorba šperků
V tomto kurzu vás naučím vytvářet různé druhy šperků z několika druhů materiálu - skleněných a dřevěných korálků, bavlněných i silikonových šňůrek a drátku. Z kurzu si odnesete svůj originální náhrdelník a náušnice. Ukázky výrobků, jejichž tvorbu vás naučím, najdete v sekci náhrdelníky a náušnice.
Cena kurzu je 330 Kč, zahrnuje veškerý materiál a pomůcky.

Savování textilu + práce se šablonami
Naučíte se způsoby práce se Savem - 4 různé techniky, vzorování bez šablon i se šablonami, tvorbu a použití šablon umělých i přírodních. Z kurzu si odnesete výsledek vašeho tvoření - tričko či jiný kus oděvu dle vaší volby. Některé výtvory si můžete prohlédnout v sekci trička.
Cena kurzu je 250 Kč, zahrnuje odbarvovací médium, kontury a pomůcky. Tričko či jiný kus oděvu je třeba si přinést vlastní (maximálně 3 kusy).

Sypaná a tiskaná batika + práce se šablonami
Sypaná batika je velice efektní způsob barvení textilu. Naučím vás jak touto technikou pracovat, jak lze využít šablon a co navíc - osvětlím, jak je možné tiskat batikovacími barvami. Nabarvíte si a domů si odnesete 2 kusy textilu. Ukázku tohoto druhu tvorby naleznete v sekci trička.

Malování na sklo
Ukážu vám, jak malovat na sklo a kde všude lze malované sklo využít. Z kurzu si odnesete malovaný svícínek a šperk - malovaný přívěsek. Viz stránky přívěsky, svícínky a zrcadla.
Cena kurzu je 250 Kč, zahrnuje barvy, kontury, pomůcky a skleněný přívěsek na náhrdelník. Další sklo je třeba si přinést vlastní (maximálně 5 kusů).

Malování na textil
Existuje několik variant malby na textil: liší se materiálem a technikou. Já vás naučím malování přes šablony barvami na textil a dozdobování konturami. Z kurzu si odnesete malované tričko či jiný kus oděvu dle vaší volby. Viz sekce trička.
Cena kurzu je 250 Kč, zahrnuje barvy, kontury a pomůcky. Tričko či jiný kus oděvu je třeba si přinést vlastní (maximálně 2 kusy).

Otevřený kurz
Pro pokročilejší připravuji tzv. otevřený kurz, kde nebudu vyučovat žádnou speciální techniku, ale dám k dispozici barvy, materiál a pomůcky na různé výtvarné techniky. Účastníci budou pracovat samostatně, já budu k dispozici, abych mohla poradit, pomoci... tj. budu poskytovat individuální konzultace. Otevřený kurz je vhodný pro ty, kdo již ovládají různé výtvarné techniky a rádi by realizovali své nápady, ale nechtějí nebo z finančních důvodů nemohou kupovat několik druhů barev, materiálů a rozličné pomůcky. V otevřeném kurzu zaplatí jen hodinový poplatek, ve kterém bude spotřeba materiálu a použití pomůcek zahrnuto.
Cena: 150 Kč / hod.


Připravuje se:

Malování na porcelán a keramiku
Na tomto kurzu si ukážeme, jak si vytvořit pro svůj domov originální kolekci hrnků, navíc si budete moci omalovat keramické knoflíky dle vašeho výběru. Jak hrnek, tak knoflíky si odnesete domů. Jak vypadá malba na keramiku si prohlédněte na stránce podložky.

Tašky a taštičky
Tašky i taštičky jsou velice užitečná věc. Ukážu vám, jak některé vytvořit a jak si je ozdobit barvami na textil. Vytvoříte si tak originální doplněk, který si samozřejmě odnesete domů. Viz stránky tašky, taštičky a peněženky.